Segregacja ma sens!

Dla szkół

Dla przedszkoli

Materiały on-line

Idea

Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt ponad podziałami którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET. 

partnerstwo

zobowiązania środowiskowe

ponad podziałami

CSR

edukacja

Każdy z nas rocznie wytwarza ponad 330 kg odpadów. Znaczna część z nich, doskonale nadaje się do recyklingu i może z powodzeniem otrzymać drugie życie, jeśli tylko zostanie posegregowana i wyrzucona do odpowiednich pojemników. Wstępna segregacja odpadów w domu jest kluczowa dla późniejszej jakości surowca i jego recyklingu.

Dlatego w projekcie „Działaj z imPETem!” uczymy w jaki sposób należy postępować z opakowaniami w domu, szkole i w najbliższym otoczeniu. Nasze działania to odpowiedź na potrzeby społeczeństwa w zakresie edukacji o segregacji odpadów oraz wsparcie edukacyjne szkół, przedszkoli i wszystkich jednostek edukacyjnych w Polsce.

Chcemy już od najmłodszych lat, uświadamiać dzieci o konieczności segregacji odpadów i korzyściach płynących z recyklingu zarówno dla nas samych, jak i naszej planety. Dlatego tworzymy narzędzia, dzięki którym nauczymy młodsze pokolenia, jak dbać o naszą wspólną przestrzeń.

Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności

Poznaj miecię

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? To właśnie odpowiedzi na te pytania kryje w sobie Miecia – mobilna strefa edukacyjna zaaranżowana w śmieciarce!

Miecia  nie jest jednak zwykłą śmieciarką – w jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

Zapraszmy na wirtualny spacer Miecią

Dla szkół

1000

placówek oświatowych

1000

wyedukowanych dzieci

1000

przekazanych materiałów edukacyjnych

Chcesz wziąć udział w następnej edycji programu?

Podaj nam swój e-mail, by otrzymać zaproszenie do kolejnej edycji programu.

  Dla przedszkoli

  1000

  placówek oświatowych

  1000

  wyedukowanych dzieci

  1000

  przekazanych materiałów edukacyjnych

  Chcesz wziąć udział w następnej edycji programu?

  Podaj nam swój e-mail, by otrzymać zaproszenie do kolejnej edycji programu.

   Materiały on-line

   Sprawdźcie swoje umiejętności segregowania odpadów i wiedzy o recyklingu – grajcie w nasze gry on-line i zdobywajcie jak najlepsze wyniki! Udanej zabawy!

   "Umieść w koszu odpady"

   "Memo recyklingowe"

   "Puzzle edukacyjne"