Konkurs dla przedszkoli

Konkurs dla przedszkoli

Weź udział w ogólnopolskiej rywalizacji o wspaniałe nagrody! Tegoroczny konkurs programu „Działaj z imPETem!” p.t. „ Przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają” to kolejna okazja do prac twórczych dla przedszkolaków!

Główne założenia konkursu w edycji 2021/2022:
 • Dzieci, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas lekcji i wykonywania zadań z kart pracy, własnoręcznie tworzą żółty pojemnik, który będzie można postawić w przedszkolu, jako prezentację po przejściu wszystkich zadań z kart pracy.
 • Na pojemniku dzieci powinny narysować ImPeta i/lub jego wszystkich przyjaciół, a także stworzyć rysunki, wycinanki lub wyklejanki odpadów, które powinny znaleźć się w pojemniku. Oczywiście wszystkie inne aranżacje są mile widziane. To, w jaki sposób dzieci przedstawią odpady z żółtego pojemnika, zależy już tylko od ich wyobraźni.
 • Powinna być to praca grupowa – pojemnik powinien mieć 4 ściany, więc jego tworzeniem może się zająć nawet całe przedszkole.
Zasady:
 • Praca powinna mieć charakter plastyczny i może wykorzystywać różne techniki tworzenia: rysowanie, wyklejanie – nie ma tu ograniczeń,
 • Praca powinna mieć przestrzenną formę tj. przedstawiać model żółtego pojemnika na odpady, oraz opady, które można wrzucić do żółtego pojemnika,
 • Pracę przedszkola należy sfotografować, a jej zdjęcie lub kolaż zdjęć powinny być przesłane do Organizatora poprzez Formularz Zgłoszeniowy na Stronie Internetowej,
 • Plik lub Pliki ze zdjęciami Pracy Konkursowej należy nazwać wg wzoru: nazwa przedszkola_miejscowość_grupa_zdjęcie_[tu kolejny numer zdjęcia]
Harmonogram działań konkursowych wygląda następująco:
 1. Przygotowywanie Prac Konkursowych w Przedszkolu – 15 października 2021 r. – 02 stycznia 2022 r.
 2. Rozpoczęcie dodawania Prac Konkursowych na Stronę Internetową – 03 stycznia 2022 r. od godziny 12:00.
 3. Zakończenie dodawania Prac Konkursowych na Stronę Internetową – 28 lutego 2022 r. do godziny 12:00
 4. Głosowanie na Prace Konkursowe – 1 marca – 3 kwietnia 2022 r.
 5. Publikacja na Stronie Internetowej rankingu Prac Konkursowych z największą liczbą głosów internautów – 4 kwietnia 2022 r.
 6. Ocena prac i wybór przez jury – 4-11 kwietnia 2022 r
 7. Ogłoszenie wyników Konkursu na Stronie Internetowej – 22 kwietnia 2022 r. o godzinie 15:00.
 8. Wysyłka nagród – do dnia 31 maja 2022 r.

 

W tym roku zmieniamy również zasady głosowania internetowego! Aby wasza praca przeszła do etapu wyboru przez Jury, musi w głosowaniu internetowym uzyskać minimum 100 głosów. Każda praca, która zdobędzie 100 głosów lub więcej, przejdzie do kolejnego etapu konkursowego.

Więcej na temat całego konkursu znajdzie w naszym REGULAMINIE KONKURSOWYM DLA PRZEDSZKOLI