Konkurs dla przedszkoli

Konkurs dla przedszkoli

Weź udział w ogólnopolskiej rywalizacji o wspaniałe nagrody! Tegoroczny konkurs programu „Działaj z imPETem!” p.t. „ Przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają” to kolejna okazja do prac twórczych dla przedszkolaków!

Główne założenia konkursu w edycji 2021/2022:
 • Dzieci, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas lekcji i wykonywania zadań z kart pracy, własnoręcznie tworzą żółty pojemnik, który będzie można postawić w przedszkolu, jako prezentację po przejściu wszystkich zadań z kart pracy.
 • Na pojemniku dzieci powinny narysować ImPeta i/lub jego wszystkich przyjaciół, a także stworzyć rysunki, wycinanki lub wyklejanki odpadów, które powinny znaleźć się w pojemniku. Oczywiście wszystkie inne aranżacje są mile widziane. To, w jaki sposób dzieci przedstawią odpady z żółtego pojemnika, zależy już tylko od ich wyobraźni.
 • Powinna być to praca grupowa – pojemnik powinien mieć 4 ściany, więc jego tworzeniem może się zająć nawet całe przedszkole.
Zasady:
 • Praca powinna mieć charakter plastyczny i może wykorzystywać różne techniki tworzenia: rysowanie, wyklejanie – nie ma tu ograniczeń,
 • Praca powinna mieć przestrzenną formę tj. przedstawiać model żółtego pojemnika na odpady, oraz opady, które można wrzucić do żółtego pojemnika,
 • Pracę przedszkola należy sfotografować, a jej zdjęcie lub kolaż zdjęć powinny być przesłane do Organizatora poprzez Formularz Zgłoszeniowy na Stronie Internetowej,
 • Plik lub Pliki ze zdjęciami Pracy Konkursowej należy nazwać wg wzoru: nazwa przedszkola_miejscowość_grupa_zdjęcie_[numer zdjęcia]
Harmonogram działań konkursowych wygląda następująco:
 1. Przygotowywanie Prac Konkursowych w Przedszkolu – 15 października 2021 r. – 02 stycznia 2022 r.
 2. Rozpoczęcie dodawania Prac Konkursowych na Stronę Internetową – 03 stycznia 2022 r. od godziny 12:00.
 3. Zakończenie dodawania Prac Konkursowych na Stronę Internetową – 28 lutego 2022 r. do godziny 12:00
 4. Głosowanie na Prace Konkursowe – 1 marca – 3 kwietnia 2022 r.
 5. Publikacja na Stronie Internetowej rankingu Prac Konkursowych z największą liczbą głosów internautów – 4 kwietnia 2022 r.
 6. Ocena prac i wybór przez jury – 4-11 kwietnia 2022 r
 7. Ogłoszenie wyników Konkursu na Stronie Internetowej – 22 kwietnia 2022 r. o godzinie 15:00.
 8. Wysyłka nagród – do dnia 31 maja 2022 r.

W tym roku zmieniamy również zasady głosowania internetowego!

Aby wasza praca przeszła do etapu wyboru przez Jury, musi w głosowaniu internetowym uzyskać minimum 100 głosów. Każda praca, która zdobędzie 100 głosów lub więcej, przejdzie do kolejnego etapu konkursowego.

Jak zgłosić pracę do konkursu?

Po przesłaniu zgłoszenia do konkursu zaczekaj na akceptację pracy przez moderatora. Najpóźniej po 48 godzinach od wgrania pracy do Formularza konkursowego, praca będzie opublikowana w GALERII.

Więcej na temat całego konkursu znajdzie w naszym REGULAMINIE KONKURSOWYM DLA PRZEDSZKOLI

Dodaj pracę konkursową poprzez wypełnienie niniejszego formularza konkursowego: LINK DO FORMULARZA