Aktualności

Do pierwszych przedszkoli docierają materiały konkursowe!

Już w tym tygodniu większość przedszkoli w Polsce otrzyma materiały do przeprowadzenia zajęć poprzedzających realizację zadania konkursowego w ramach Konkursu Edukacyjnego dla Przedszkoli „Przygody Mieci i imPETa!”.

Konkurs „Przygody Mieci i imPETa!” realizowany jest w 1000 przedszkoli w całej Polsce. Do wygrania są zestawy mebli, zestawy kreatywne oraz zabawki dla dzieci.

Jak to działa?

Na podstawie przesłanych materiałów nauczyciel może przeprowadzić zajęcia wprowadzające dzieci w świat segregacji i recyklingu butelek PET oraz odpadów w ogóle.

Następnym krokiem jest realizacja zadania konkursowego, czyli przygotowanie pracy plastycznej na temat „Przygody Mieci i imPETa” i dodanie jej zdjęcia na stronę internetową.

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną zachęcamy wszystkie przedszkola do zaangażowania jak największej liczby rodziców i przyjaciół do głosowania na prace na stronie www.dzialajzimpetem.pl, kiedy przyjdzie już na to czas.  Wszystkie szczegóły dostępne są tutaj  oraz w regulaminie Konkursu.

 

Konkurs dla Przedszkoli objęty został patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty, a partnerami medialnymi zostały Polsat Jim Jam oraz czasopismo Bliżej Przedszkola!

 

Nie zdążyliście się zgłosić? Mamy jeszcze ostatnie miejsca! Zgłaszajcie się tutaj.