Nowa edycja programu dla przedszkoli

Witamy w kolejnej edycji Ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej „Działaj z imPETem!”

Program „Działaj z imPETEm!” koncentruje się na edukacji z zakresu prawidłowej segregacji odpadów oraz ich recyklingu. A jest co przetwarzać! Czy wiecie, że co roku każdy z nas generuje aż 336 kg odpadów! To ogromna liczba, ale również potencjał! Wystarczy odrobina wiedzy, by odpady zmieniły się w surowce i zyskały nowe życie.

„Działaj z imPETem!” obejmuje edukacją już najmłodsze dzieci (3-6 lat). ImPET i jego przyjaciele z ogromnym zaangażowaniem, ale i entuzjazmem, tłumaczą przedszkolakom, jak prawidłowo segregować odpady i na czym polega recykling. Wspólnie dążymy do tego, by każde dziecko zarażało wiedzą zarówno swoich rówieśników, jak i rodziców, dziadków, sąsiadów.

Do programu mogą zgłaszać się placówki publiczne i niepubliczne z całej Polski. Do 1000 przedszkoli, które jako pierwsze prześlą swoje zgłoszenie udziału w programie, wyślemy bezpłatnie materiały edukacyjne do prowadzenia zajęć lekcyjnych (zeszyty dla koordynatorów z kartami pracy i scenariuszami oraz plakat sprawności z naklejkami dla dzieci).

Dbać o środowisko należy przez cały czas, nie tylko okazjonalnie, dlatego chcemy wspólnie z Wami działać aktywnie przez cały rok szkolny. Stałym elementem naszego programu są comiesięczne „zadania ImPETa i jego przyjaciół” dla przedszkolaków. Efektami swojej pracy możecie chwalić się poprzez zamieszczanie reportaży zdjęciowych w zakładce „Oni już działają”. Pokażcie, jakie imPETowe zadania udało Wam się zrealizować w tym roku!

Przyłączcie się do ImPETa i jego przyjaciół już dziś!