Opis programu dla szkół

Program edukacji ekologicznej  „Działaj z imPETem!”  dla szkół!

Program „Działaj z imPETEm!” koncentruje się na edukacji z zakresu prawidłowej segregacji odpadów oraz ich recyklingu. A jest co przetwarzać! Czy wiecie, że co roku każdy z nas generuje aż 336 kg odpadów! To ogromna liczba, ale również potencjał! Wystarczy odrobina wiedzy, by odpady zmieniły się w surowce i zyskały nowe życie.

„Działaj z imPETem!” obejmuje edukacją dzieci w klasach I-III oraz IV-VIII. ImPET i jego przyjaciele z ogromnym zaangażowaniem, ale i entuzjazmem tłumaczą , jak prawidłowo segregować odpady i na czym polega recykling. Wspólnie dążymy do tego, by każde dziecko zarażało wiedzą zarówno swoich rówieśników, jak i rodziców, dziadków, sąsiadów.

W „materiałach on-line” oraz w strefie po zalogowaniu dla nauczyciela możecie znaleźć mnóstwo przydatnych i ciekawych materiałów edukacyjnych, z których możecie korzystać przez cały rok szkolny. Serdecznie zapraszamy do ich pobierania! Urozmaicą niejedne zajęcia w klasie i w ciekawy sposób przedstawią istotne zagadnienia ekologiczne. Efektami swojej pracy możecie chwalić się poprzez zamieszczanie reportaży zdjęciowych w zakładce „Oni już działają”. Pokażcie, jakie imPETowe zadania udało Wam się zrealizować w tym roku!

Na wiosnę zaplanowaliśmy również konkurs dla szkół z ciekawymi nagrodami, o których będziemy informować Was na naszym profilu Facebookowym oraz mailowo, już teraz zapraszamy Was do udziału !

Już dzisiaj zacznijcie działać razem z naszą imPETową ekipą !