Poznaj Miecię

Dlaczego warto segregować butelki PET?
Jak wygląda proces ich recyklingu?
Co może powstać w wyniku ich przetworzenia?

To właśnie odpowiedzi na te pytania kryje w sobie Miecia – mobilna strefa edukacyjna zaaranżowana w śmieciarce.

 

Trasa Mieci w 2020 roku po polskim Wybrzeżu właśnie się zakończyła!

Od 16 lipca do 31 lipca 2020 r. byliśmy w Dziwnowie, Rewalu, Trzebiatowie, Łebie, Władysławowie, Nowym Dworze Gdańskim, Jastarni, a ostatni tydzień spędziliśmy na Helu! 🙂 Nasza kolejna wizyta była wizytą wyjątkową , bo gościliśmy na 9. finale Czystych Tatr w samym sercu polskich gór! Na ostatni wypad wybraliśmy się do krainy przepięknych lasów i jezior – do Giżycka, gdzie spędziliśmy wspaniały czas nad jeziorem Niegocin! Dziękujemy!

 

 

 

Strefa powstała w 2019 roku i jest elementem kampanii „Działaj z imPETem!”.

Organizator: Rekopol Organizację Odzysku Opakowań
Inicjatorzy : Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestlé Polska S.A. Oddział Nestlé Waters., Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. , Żywiec Zdrój S.A.
Partnerzy: sieć sklepów Biedronka i HORECA Group Sp. z o.o. Sp. k.
W 2020 roku do grona partnerów dołączyła ALPLA Polska.

  

                                       

Miecia  nie jest jednak zwykłą śmieciarką – w jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

W sierpniu 2019 roku Miecia wyruszyła w swoją pierwsza trasę.

Odwiedziła 17 eventów.
Wyedukowała 3 500 osób
Przejechała 6 tysięcy kilometrów