Aktualności

Ruszyła kolejna wakacyjna trasa Mieci realizowana z siecią sklepów Biedronka!

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Przez ponad miesiąc przekonać się o tym będą mogli między innymi turyści wypoczywający nad polskim morzem. Sieć sklepów Biedronka i Rekopol już po raz drugi zapraszają na wakacyjną trasę mobilnej strefy edukacyjnej – Mieci.

Czym właściwie jest Miecia? To żółta śmieciarka, ale nietypowa. W jej wnętrzu znajdują się nie odpady, a interaktywna wystawa pokazująca jak plastikowe butelki stają się nowymi produktami. Zwiedzający strefę mogą poznać całą drogę życia butelki PET, a najmłodsi skorzystać ze zjeżdżalni oraz tarasu widokowego, znajdującego się na górze pojazdu.

Trasa Mieci obejmuje aż 20 miejscowości, w tym większość popularnych nadmorskich miejsc. Śmieciarka czekać będzie na odwiedzających na parkingach sklepów Biedronka, a w dniach 16-22 sierpnia spotkać ją będzie można także w Helu, w okolicy Fokarium. Miecia będzie towarzyszyć również akcji „Czysty Bałtyk” w dniach 27-28 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy!