Aktualności

Trasa śMIECIarki Mieci w 2020 roku została zakończona!

Właśnie zakończyliśmy wakacyjną trasę śmieciarki Mieci. To imponujące ile miejscowości udało nam się odwiedzić w tak krótkim czasie!

Od 16 lipca do 31 lipca 2020 r. byliśmy w Dziwnowie, Rewalu, Trzebiatowie, Łebie, Władysławowie, Nowym Dworze Gdańskim, Jastarni, a ostatni tydzień spędziliśmy na Helu! 🙂 Nasza kolejna wizyta była wizytą wyjątkową , bo gościliśmy na 9. finale Czystych Tatr w samym sercu polskich gór! Na ostatni wypad wybraliśmy się do krainy przepięknych lasów i jezior – do Giżycka, gdzie spędziliśmy wspaniały czas nad jeziorem Niegocin! Dziękujemy!

A czym właściwie jest Miecia?  – w jej wnętrzu zamiast odpadów znajduje się interaktywna wystawa, pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

Jeśli nie mieliście okazji poznać Mieci na żywo przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy wirtualny spacer po śMIECIarce Mieci, dzięki któremu możecie poznać jej wnętrze bez wychodzenia z domu! Zachęcamy do zabawy – www.mieciazimpetem.pl!