Aktualności

Właśnie rusza już trzecia edycja Programu Edukacyjnego dla Szkół „Działaj z imPETem!”

W ramach Programu wszystkie zgłoszone 2000 szkół otrzyma materiały edukacyjne na każdy miesiąc – karty pracy, które przygotowane zostały tak, by każde dziecko, niezależnie od grupy wiekowej, mogło wziąć udział w Programie oraz zaangażować się w Konkurs, który będzie zwieńczeniem działań edukacyjnych szkoły.

 

Konkurs rusza w marcu 2021 roku, jednak zachęcamy serdecznie wszystkie szkoły do dodatkowego Konkursu dla Szkół, dzieci i rodziców, który zostanie ogłoszony 1 października na platformie www.mieciazimpetem.pl, gdzie znajduje się wyjątkowy wirtualny spacer po prawdziwym centrum recyklingu – interaktywnej wystawie śMIECIarce Mieci!

 

Wszystkie szkoły, które zgłosiły się do Programu otrzymają:

 

Krótki przewodnik dla nauczyciela

Karty pracy na każdy miesiąc
Kalendarzyki dla rodziców

Naklejki dla dzieci
Tabliczkę z zasadami akcji
Plakat konkursowy

Po zalogowaniu w Strefie dla Nauczyciela (tutaj) dostępne będą dodatkowe materiały uzupełniające oraz nadal aktualne i bardzo przydatne materiały edukacyjne z poprzednich edycji Programu – Scenariusz Zajęć dla Nauczyciela, Scenariusz Gry Terenowej wraz z materiałami uzupełniającymi.

 

Wasza szkoła nadal nie zdążyła się zgłosić? Są jeszcze ostatnie miejsca! Zgłaszajcie się tutaj.

 

Program edukacyjny objęty jest patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty, a partnerami medialnymi zostały Polsat Jim Jam oraz Radio Kolor!