Konkurs dla szkół

Konkurs dla szkół

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na temat prawidłowej segregacji odpadów
pt. „Jakościowa segregacja”.

Konkurs jest organizowany z okazji obchodów „Dnia bez Śmiecenia”, które przypada 11 maja. ImPET i jego przyjaciele z wielką przyjemnością włączają się w obchody tego wydarzenia i z tej okazji zorganizowali konkurs dla uczniów klas I-III szkół podstawowych! Poprzez konkurs „Jakościowa segregacja” zwracamy Waszą uwagę na jakość wszystkich segregowanych odpadów. O ile karton wyrzucimy do niebieskiego pojemnika, o tyle już zatłuszczony karton po pizzy powinien trafić do odpadów zmieszanych i czarnego pojemnika.

Segregujmy odpady starannie, dzięki temu łatwiej i skuteczniej zostaną one poddać procesowi recyklingu, który pozwala na obniżenie kosztów wytwarzania nowych produktów, zmniejszenie ilości opadów zalegających na wysypiskach, czy też ochronę zasobów naturalnych przez wykorzystanie surowców wtórnych.

Jesteśmy ciekawi, jak Wy zinterpretujecie hasło konkursowe „Jakościowa segregacja”.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce „ZASADY” oraz w  REGULAMINIE KONKURSU.

Zachęcamy również do przygotowania fotorelacji z przygotowywania transparentu i dodaniu jej do zakładki dla szkół „Oni już działają”. Chętnie zobaczymy, jak pracowaliście nad tworzeniem zadania konkursowego.