Drodzy Nauczyciele, 

We wrześniu 2020 r. rozpoczęliśmy kolejną, już trzecią, edycję
Programu Edukacyjnego dla Szkół „Działaj z imPETem!”.

Działaj z imPETem! To projekt edukacyjny, w którym zachęcamy Polaków do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziemy na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.

Wierzymy, że edukując uczniów szkół, a także przedszkoli, jesteśmy w stanie krzewić eko podstawy i tworzyć eko nawyki
już od najmłodszych lat. Dlatego już po raz trzeci realizować będziemy ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych.

Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety.

Miejsc w tegorocznym programie niestety już nie ma, natomiast każda szkoła może pobrać materiały ze strony www. Wystarczy zalogować się lub zarejestrować w Strefie dla Nauczyciela, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne materiały. 🙂 Program ma na celu edukację – nie prowadzimy zbiórek butelek PET, a udostępniamy gotowe materiały edukacyjne do wykorzystania w pracy nauczycieli. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

W ramach programu już dwukrotnie wyedukowaliśmy dzieci z 2000 szkół w całej Polsce, przekazując bezpłatnie scenariusze zajęć, tablice edukacyjne, zakładki, kalendarzyki, plany lekcji, zakładki, plakaty, naklejki, gry i wiele innych przydatnych materiałów. Zorganizowaliśmy konkursy, w których zostało oddanych ponad 60 000 głosów internautów, a wartość nagród przekroczyła 25 000 złotych! A co najlepsze – dopiero się rozkręcamy!

 

 

Więcej informacji znajduje się w zakładce O programie,
do odwiedzenia której serdecznie zachęcamy.
W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod info@dzialajzimpetem.pl